МіліневськийДо 2005 року університетські науковці української антарктичної станції «Академік Вернадський» працювали на спектрофотометрі Добсона  на ім’я «Дафні» № 31 (на фото), за допомогою якого було відкрито озонову діру над Антарктикою. Він працював тут  з 1957 року, коли станція ще належала британцям і називалася «Фарадей». Нещодавно британці замінили спектрофотометр на новий, а «Дафні» потрапив до музею.

* * *
Якби голова делегації Української РСР на сесії Генеральної асамблеї ООН з палестинського питання Василь Якимович Тарасенко за лічені хвилини до 18-ї години 14 травня 1948 року (коли спливав термін дії Резолюції про створення двох окремих держав – єврейської та арабської) завдяки навмисному мовному каламбуру не зміг затягнути час, у Тель-Авіві тієї самої ночі не змогли б проголосити державу Ізраїль. Видатний дипломат Василь Тарасенко 36 років працював у нашому університеті, завідував кафедрою нової та новітньої історії України, створив власну наукову школу американістів і міжнародників.

* * *
Діалекти й говірки в мовах – річ добре відома. Є вони й у птахів. Навіть на досить невеликих територіях – у  межах однієї країни – пернаті співають по-різному. Вивчивши діалекти пісень зяблика, науковці Канівського природного заповідника КНУ довели, що кілька тисяч років тому на нинішніх Олешківських пісках у Херсонській області гомоніли ліси. Про існування в пониззі Дніпра «гілеї» – великого лісового масиву – згадував і батько історії Геродот.