емблема імвЄвгенія МАКАРЕНКО,
ІМВ, професор

Відзначення будь-якої приємної пам’ятної дати є гарною нагодою осмислити пройдений шлях, проаналізувати здобутки і побачити подальші перспективи. За ці роки натхненною працею та добрими зусиллями фахівців і науковців було закладено нову для всієї України галузь міжнародної інформації, без якої у добу інноваційного інтелектуального розвитку неможливо уявити діяльність урядових і дипломатичних установ, безпекових і військових структур, експертно-аналітичних центрів, корпоративних, неурядових та медіа-організацій.
Відділення «Міжнародна інформація» було створено 1 червня 1993 року у зв’язку з необхідністю підготовки фахівців для інформаційно-аналітичних підрозділів та департаментів комунікації у центральних органах виконавчої влади, державних установах і корпораціях різних сфер життєдіяльності держави, політичних партіях та громадських організаціях незалежної України.
Засновником спеціальності та першим завідувачем кафедри міжнародної інформації став професор Валерій Гондюл, заслужений працівник освіти України, заступник міністра освіти, проректор з наукової роботи нашого Університету, за активної участі якого було розроблено і впроваджено Галузевий стандарт нової спеціальності, створено методично-навчальну основу нормативних і спеціальних курсів, опубліковано низку підручників і навчальних посібників нового покоління, відкрито аспірантуру і докторантуру. За 25 років на відділенні міжнародної інформації склалася оригінальна наукова школа, представники якої захистили 12 докторських та 72 кандидатські дисертації.
Наразі в Україні виросло потужне розмаїте дерево однієї з найбільш динамічних та перспективних спеціальностей, за якою здійснюють освітню діяльність понад 50 вищих навчальних закладів України. Випускники спеціальності якісно володіють системним підходом до інновацій у сфері зовнішньої та безпекової політики, користуються сучасним інструментарієм забезпечення національних інтересів, враховують політичну роль комунікативних технологій та їх вплив на міжнародну співпрацю.
Тож хочеться побажати ювілярам втілення задуманих планів, прекрасного настрою і задоволення від досягнутого. А ще, як зичать європейці: «Нехай дорога підніметься, щоб вас зустріти, нехай сонце тепло світить у ваші обличчя, а вітер завжди дме тільки у спину, нехай дощ м’яко падає на ваші поля, і поки ви знову зустрінетеся, нехай Бог тримає вас у долонях своїх рук».