kitajjУнікальну можливість пройти підготовку та ознайомитися з сучасним телекомунікаційним обладнанням компанії Huawei для мереж 3G/4G отримали студенти факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Марія Краснолоб, Олександр Загарія, Іван Андріяш та Володимир Басюк (внаслідок підписання Меморандуму про співробітництво  між КНУ та корпорацією Huawei).

– Подорож до нової країни, –  розповідає Олександр Загарія, –  це завжди море нових вражень, а особливо коли отримуєш унікальний шанс не просто ознайомитися з культурою, а пройти стажування за спеціальністю у провідній міжнародній компанії зі світовою репутацією.  Програма для студентів Seeds For The Future компанії Huawei цього року була поширена і на Україну. Конкурс, у результаті якого відібрали лише 10 студентів з усієї країни, був  дуже серйозним.

Стажування проходило в 2 етапи: навчання та проходження практики в центрі Huawei (1 тиждень, Шеньжень), вивчення китайської мови та особливостей китайської культури (2 тиждень). На першому етапі вивчали особливості проектування телекомунікаційних мереж стандартів 2G/3G/4G, а також розглянули «майбутні» для нас стандарти 4.5G/5G.  Не забули і про сучасні тренди –  IoT та мобільні пристрої, розумні речі. Ось де знадобилися отримані в Університеті знання з цифрового зв’язку!

Практично весь Шеньжень (як і Пекін) покритий мережею четвертого покоління (4G), хоча і присутні стандарти 2G/3G для сумісності. Навіть при достатньо завантаженій мережі швидкість рідко була нижчою за 10 Mb/s. Хоча, враховуючи напруженість навчальної програми, лишалося зовсім мало часу на сидіння в інтернеті.

Навчання відбувалося у форматі: день –  лекція, наступний – практика, і так весь тиждень. Більшість часу перебували у навчальному центрі Huawei та лабораторіях, хоча у вільний час (переважно після 17:00) не втрачали нагоди ознайомитися з Китаєм.

На лабораторних роботах ознайомилися з сучасним телекомунікаційним обладнанням, змогли навіть самостійно розгорнути мережу 4G (правда, тільки в межах лабораторії).  Наприкінці першого етапу успішно склали іспит і отримали сертифікати.

Другий етап – вивчення китайської мови та культури. Китайська мова  достатньо складна, особливо якщо враховувати кількість діалектів у ній. Але ми змогли опанувати певний базовий рівень та навчитися основ китайської каліграфії.

За 2 тижні достатньо швидко звикаєш і вже на кінець стажування відчуваєш себе майже як у рідному місті. За час стажування ми встигли також обмінятися досвідом зі студентами з  Бахрейну, Сенегалу та Коста-Рики.