DSC_0208 (2)Михайло ГОРОДНІЙ,
декан факультету

Наприкінці року математики відзначили свій ювілей. Святкові заходи розтягнулися на чотири дні: офіційні привітання, прес-конференція, флеш-моб, історичний квест, ігротека, благодійний ярмарок, святковий концерт, футбольні баталії – все заради вшанування рідного факультету та людей, які тут працювали й працюють, його студентів і випускників.
Випускники механіко-математичного працюють в усіх куточках планети. Грунтовна освіта, яку отримують тут, дозволяє знайти достойну роботу в найнесподіваніших галузях – від наукоємних виробництв до творчих колективів. Адже розвинуте математичне мислення дозволяє розв’язувати аналітичні завдання будь-якого рівня.
Проблеми останніх десятиліть тиснуть на математиків, як і на всіх освітян: відтік талантів за кордон, катастрофічно падаючий рівень підготовки абітурієнтів і інтересу до фундаментальних наук, жорстка конкуренція за здібних випускників шкіл.
Факультет по-своєму відповідає на такі виклики часу. Стійко продовжує традицію проведення математичних олімпіад, літніх математичних шкіл і таборів, віднедавна проводить експериментальний проект з популяризації математики (лекції вихідного дня в рамках Малого мехмату КНУ), налагоджує контакти зі школами.
«Не дай мізкам засохнути, а серцю зав’янути!» – закликає  гасло механіко-математичного факультету. І тут вперто тренують мізки, вчать логічно мислити ось уже три чверті століття поспіль. Навіть якщо суспільство поки що налаштоване на інше.