-401827260Нещодавно відбувся офіційний 4-денний візит делегації Спілки ректорів вищих навчальних закладів України до Польщі на чолі з Президентом Спілки,  ректором КНУ Леонідом Губерським. Візит було організовано Президентом Національної ради науки та вищої освіти Польщі та Президентом Фундації польських ректорів Єжи Возніцьким за фінансової підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща. До складу делегації Спілки увійшли ректор Національного педагогічного університету ім. М.  Драгоманова Віктор Андрущенко, ректор Харківського національного університету імені В. Каразіна Віль Бакіров, ректор Національного університету «Львівська Політехніка» Юрій Бобало, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан та проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех.
Під час конференції для лідерів університетського менеджменту LUMEN 2017, організованої Паблік Консалтінг Груп у партнерстві з Фундацією польських ректорів, відбулася панельна дискусія з теми: «Лідерство у вищій освіті та мистецтво ректорства».
Зобов’язання ректора – бути носієм влади та здійснювати управління у своїх університетах при дотриманні закону та академічних традицій цього закладу. Саме це визначає сутність місії ректора як таку, що виходить за межі звичайного управління, – дійшли спільної думки учасники дискусії. – Ректор має бути проводом академічної громади в університеті. Усі ці елементи складають вимоги до лідерства та мистецтва ректорства.
Українські ректори стали також почесними гостями прийому та урочистої церемонії нагородження переможців та лауреатів нагороди для лідерів університетського менеджменту LUMEN 2017.
Центральним пунктом програми візиту стала зустріч делегації з керівництвом Національної ради науки та вищої освіти, Конференції ректорів академічних шкіл Польщі у Міністерстві науки та вищої освіти Польщі, де відбулося урочисте підписання Тристоронньої угоди про співпрацю та партнерство.
Метою укладання Угоди стало підвищення статусу польсько-українського академічного партнерства на системному рівні, зокрема ректорського корпусу, та удосконалення співпраці, яку реалізують Партнери у рамках білатеральних угод.
Академічна дипломатія та теплі стосунки між лідерами вищої освіти і науки Польщі та України спростовують ідеї щодо ваги конфліктів між нашими країнами та наростання суспільної напруги, оскільки нічого подібного в академічному середовищі не існує. Польські й українські колеги-ректори протягом усього візиту довели, що університети є поза політикою, незважаючи на політичні й історичні розбіжності, різне ставлення до минулого. Університети – вічні, вони завжди були й залишаються тими суспільними інституціями, які об’єднують людей та спрямовані у майбутнє.