3T6A2402Лариса КІТ

Світ не обмежується Європою, а кожна європейська країна давно має сталі зв’язки з країнами азійського регіону – політичні, економічні та культурні. Азія починає відігравати дедалі помітнішу роль у міжнародних відносинах.
Азійську тематику, серед інших, активно розвивають в Інституті міжнародних відносин КНУ. Академічна відповідь його викладачів та науковців на визначальний тренд сучасного розвитку вилилася у міжнародну конференцію «Інтереси України в Азії». Про рівень зацікавленості свідчив уже сам склад учасників заходу – посли і представники посольств Індії, Республіки Корея, Японії, Китаю, Казахстану, інших азійських держав, Муфтій – голова мусульман України, представники державних органів і наукової спільноти України. Спікерами конференції виступили не лише знані дипломати та науковці, а й студенти магістерських програм Інституту.
– У часи багатьох викликів Азія є впливовим актором  процесу глобалізації, – відзначив, відкриваючи зібрання, директор ІМВ Валерій Копійка.
Про покращення взаємозв’язків у бізнесі, спільні проекти у галузі безпеки з країнами Азії розповів заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов. Про орієнталізацію як світовий тренд і повернення Азії на рівень глобального гравця розповіла доцент ІМВ Олена Борділовська.
1 млрд 250 млн громадян Індії можуть дати шалені прибутки від туризму, – нагадав Посол Індії в Україні Маной Кумар Бхарті. Його співвітчизники люблять подорожувати, Україна для них дуже цікава. Населення Індії – одне з наймолодших у світі, тому переваги освітнього туризму також на часі.
Свої добрі наміри пан Посол і директор ІМВ Валерій Копійка закріпили підписанням Меморандуму про відкриття Центру індійської культури. В Інституті днями відкривається Центр  арабських досліджень, є ідея створення спільного Центру досліджень Азії.
– Усі умови для розвитку азійського напряму у нас є, – коментує модератор конференції, координатор з наукової роботи ІМВ Антон Кориневич. – Тут якраз той випадок, коли академічне середовище може пропонувати хороші ідеї, які допоможуть практичній дипломатії та бізнесу. Проведенням таких заходів ми можемо зі свого боку сприяти покращенню відносин між державами та регіонами.
– Наші студенти вивчають багато мов, у тому числі арабські, – підкреслила ініціатор конференції Олена Борділовська. – Вони мають можливість поїхати на стажування до різних країн Азії. Ми уважно стежимо за тенденціями сучасного світу і намагаємося давати вчасні відповіді.