Мар’яна ДОБОНІ

«Академічна мобільність студентів та викладачів – одна із запорук здобуття і відповідно надання якісної вищої освіти. Навчання, стажування і проведення досліджень як у Європі, так і світі загалом сприяє не лише отриманню нових знань і засвоєнню сучасних практик, а й дозволяє бути в курсі актуальних дослідницьких тенденцій, оперативно реагувати на наукові запити та й просто ставати конкурентоспроможними і затребуваними фахівцями», – стверджує Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи. І справді, Київський національний університет імені Тараса Шевченка всіляко сприяє розвиткові академічної мобільності. Так, у листопаді університет зібрав студентів, викладачів, науковців на Всеукраїнському інформаційному дні програми Європейського Союзу Еразмус+ у галузі вищої освіти.
Еразмус+ (англ. Erasmus) – програма обмінів студентів, викладачів та науковців, яка надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі, терміном від 3 місяців до 1 року.
ЕразмусНа зустрічі було представлено структуру програми Еразмус+ у галузі вищої освіти, правила участі студентів, викладачів та адміністративного персоналу українських ВНЗ у конкурсах на отримання стипендій для навчання, викладання, підвищення кваліфікації тощо.
«Подібні презентації академічної мобільності надзвичайно важливі для наших студентів та науковців, адже тут не просто знайомлять з освітніми можливостями за кордоном, а й надають покрокову інструкцію участі в конкурсі, звертають увагу на його ключові моменти, а також знімають страх перед складністю процедури, – переконана Оксана Данильченко, начальник відділу академічної мобільності. – Важливо, що на презентації відбувся діалог між зацікавленими та організаторами програми. Це дозволило з’ясувати незрозумілі питання та почути відгуки тих, хто вже був учасником ЕРАЗМУС+».
Більше інформації шукайте на офіційному сайті програми: http://www.erasmusplus.org.ua