скрипник біологиДмитро ШЕПІЛОВ,
cтудент, голова НТС

Завершилася V Всеукраїнська волонтерська акція «Біологія – наука майбутнього», яку проводять студенти й викладачі ННЦ «Інститут біології та медицини». У 2013 році вона починалася як окрема ініціатива групи небайдужих осіб, а тепер перетворилася на потужний загальноінститутський рух.
Мета проекту – продемонструвати важливість й перспективність біологічної науки в сучасному світі, спонукати молоде покоління займатися дослідженням життя на різних рівнях його організації, а також сприяти професійній орієнтації школярів. Організаторами акції цього року виступили Наукове товариство студентів спільно з адміністрацією ННЦ «Інститут біології та медицини».
Лише за два місяці 78 волонтерів відвідали 62 школи в Києві та по всій Україні, де провели науково-популярні зустрічі з учнями 7-11 класів. Цьогоріч підлітки мали змогу почути ґрунтовні відповіді на такі непрості запитання:

Чи можливо збудувати сонячні батареї на основі бактерій? Як противірусний імунітет допоміг створити генетично модифіковані організми? Чому антитіла здійснили справжню науково-технічну революцію?

Окрім цього, школярі безпосередньо долучилися до проведення експериментів, виділяючи ДНК із рослинних об’єктів і досліджуючи ферменти в клітинах дріжджів. Вагомою частиною таких зустрічей стала презентація освітніх програм, за якими ННЦ «Інститут біології та медицини» здійснює підготовку фахівців, а також заходів Інституту, спрямованих на розвиток наукового потенціалу старшокласників (Всеукраїнська біологічна школа «Від теорії до практики один крок» та Міжнародна наукова конференція «Шевченківська весна», під час якої вже кілька років поспіль працює секція «Біологія» для школярів).
Подібна акція ще більше зміцнює авторитет нашого Університету в очах абітурієнтів, мотивуючи їх зробити правильний вибір. Студенти мають змогу спробувати себе в ролі викладачів, а школярі – не лише поекспериментувати та отримати нову інформацію (якої вони точно не знайдуть у підручниках), а й поспілкуватися з учорашніми школярами – студентами одного з найпрестижніших ЗВО України. Можливо, цим і пояснюється успіх цієї акції. Але нічого б точно не відбулося без креативності, натхнення, закоханості у свою роботу організаторів та учасників акції: студентів-волонтерів, викладачів, дирекції Інституту!
П’ять років – це лише початок, і плани на майбутнє у нас доволі амбітні! Ми переконані, що вони реалізуються у справах на користь науці та нашій країні.