математикВолодимир ЗУБЧЕНКО,
механіко-математичний факультет

Майстер-клас із фінансової та актуарної (страхової) математики від профі галузі – це не нудно! особливо коли спікером заходу, учасниками якого стали студенти й співробітники механіко-математичного факультету, виступає керівник відділу актуарної аналітики Центральної й Східної Європи, Близького Сходу й Північної Африки британської компанії Aon Дімітрі Лансу.
Завдяки цікавому викладу досвідченого аналітика слухачі поринули у моделювання за методом Монте-Карло в математиці страхування. Учасники побачили широкі можливості використання методу для дослідження впливу ризиків і невизначеностей у страхових прогнозних моделях.
розділившись на команди та «озброївшись» ноутбуками, учасники в режимі реального часу почали будувати моделі, валідувати їх на основі наявних даних, удосконалювати алгоритми, систематизувати результати та робити висновки. Відчувався неабиякий «запал» учасників: чимало хто з них по-справжньому вжився у роль бізнес-аналітика із вибору оптимальної структури для своєї страхової компанії.
Q&A-сесія (час для відповідей на запитання аудиторії) складалася з непростих стратегічних запитань про тренди страхового сектору економіки, перспективи та складнощі для України щодо впровадження стандартів Європейської директиви платоспроможності, виклики для студентів при обранні майбутньої професії.