yf 3Ставши студентом КНУ, молоді люди не полишають традиції участі у міжнародних олімпіадах – тільки тепер у студентських. Так, торішні переможці міжнародних змагань серед школярів Ярослав Ківва, Іван Яковлев, Нікіта Скібіцький і Денис Пушкін  (факультет комп’ютерних наук та кібернетики) у серпні вибороли 1 бронзову, 2 срібних і 1 золоту медалі Міжнародної олімпіади  з математики для студентів університетів.
Найскладніші завдання олімпіади, яка проходила у Благоєвграді, виявилися найцікавішими. Упродовж двох днів по 5 годин поспіль понад 350 студентів кількадесяти країн світу міркували над задачами, які складали для них викладачі університетів.
Добрі задачі добре запам’ятовуються. Нікіта Скібіцький досі пам’ятає, як упізнав «знайому» задачку ще на змаганнях для школярів. А традиція брати участь у них для наших кібернетиків має глибоке коріння: усі четверо – кияни, тож долучалися до участі в олімпіадах  ще з 5 класу (тих самих, якими опікується професор Богдан Рубльов). Нині хлопці не лише допомагають проводити такі змагання для школярів, а й ведуть математичні гуртки у своїх школах.
З КНУ у МІТ

Володар золотої медалі минулорічної Міжнародної олімпіади з фізики для школярів Олександр Шумаєв навчався на фізичному факультеті КНУ лише рік. Але за цей рік він устиг блискуче скласти іспити за 2 курси університетської програми та отримати запрошення (і стипендію близько 70 тисяч доларів на рік) для навчання в одному з найрейтинговіших вишів світу – МІТ (Масачусетському технологічному університеті, США). Разом з Олександром у МІТ на тих самих умовах навчатиметься ще один студент фізичного факультету КНУ – Тарас Жиленко – також член національної збірної України з фізики.

Повернутися
до атмосфери
конкуренції

Цікава історія другокурсника фізичного факультету Владислава Вертелецького. За 10-11 клас він устиг вибороти 3 медалі міжнародних олімпіад з астрономії та фізики  для школярів. Особливий інтерес Владислав виявляв до астрономії. Навчаючись в Українському фізико-математичному ліцеї КНУ, захопився нею під час факультативних занять, які проводив для школярів Андрій Сімон (матеріал про наукову роботу Андрія читайте на с.8 – ред.). Від зоряних величин до гравітаційних хвиль, на думку Владислава, тут викладають астрономію глибше, аніж у всіх підручниках.
З усіх міжнародних змагань, у яких хлопець брав участь, найбільше запам’яталася олімпіада в Індонезії. Там під час спостережного туру учасники мали власноруч скласти телескопа. Цей саморобний науковий прилад і досі стоїть вдома у Владислава, саме ним він зробив свої найкращі фото Місяця.
Після школи В. Вертелецький вступив до Університету Манітоби (Канада), але за рік вирішив повернутися до КНУ. Він був радий зустрітися тут із друзями, які поділяють його інтереси, зануритися у звичну атмосферу конкуренції та дружньої допомоги, у якій жив із 13 років (відколи вступив до УФМЛ). Як стверджує Владислав, це одна з найвагоміших причин його повернення до alma mater.