ЛяшкоКолектив механіко-математичного факультету привітав Андрія Феофановича УЛІТКА, якому 28 серпня 2014 року виповнилося 80 років із дня народження.

А.Ф.Улітко – видатний український учений у галузі сучасної механіки та математики, організатор науки та педагог. Його наукова діяльність була відзначена Державною премією УРСР у галузі науки й техніки (1988), званням Заслуженого діяча науки УРСР (1984), премією Президії Академії наук ім. О.М.Динника (1984). Заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2000 р.), нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня за значний особистий внесок у розвиток національної вищої освіти, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність.

Багаторічна творча й самовіддана праця Андрія Феофановича в Київському національному університеті є значним внеском у розвиток української освіти. Його учні становлять ядро кафедри теоретичої та прикладної механіки. Творчий підхід до виховання наукової молоді дав поштовх розширенню курсів спеціалізації та створенню нових спеціальних курсів із сучасних проблем теорії коливань, механіки контактних взаємодій, механіки зв’язних хвильових полів тощо. Професор А.Ф.Улітко займав посади декана механіко-математичного факультету, першого проректора нашого університету, завідувача кафедрою теоретичної та прикладної механіки, а з 2002 року займає посаду провідного наукового співробітника.

Учений своїми працями започаткував нові напрями в сучасній механіці та математичній фізиці: електропружність, спектральні розвинення в задачах про рівновагу та рух твердих деформівних тіл та в задачах механіки контактної взаємодії, метод власних векторних функцій в задачах теорії пружності, теорію твердотільних гіроскопів. Він виховав 31 кандидата наук та 5 докторів наук, створив сучасно обладнану лабораторію механіки спряжених хвильових полів, де було виконано пріоритетні наукові розробки з вивчення явища дисперсії пружних хвиль у тілах, що обертаються.

Професор А.Ф.Улітко – засновник постійного наукового семінару “Сучасні проблеми механіки”, який є камертоном рівня наукових розробок з проблем сучасної механіки і стимулює творче зростання його молодих учасників та нові пошуки провідних учених, які працюють в установах Національної Академії наук, у Київському національному університеті, в інших вишах України, а також за кордоном.

 

Колектив

механіко-математичного факультету