аспіранти«Аспірант КНУ: Info Day», який ось уже декілька років поспіль організовує Рада молодих вчених КНУ, перетворюється на добру традицію. З огляду на всі особливості нинішнього періоду, 15 жовтня 2020 року відбулася й цьогорічна зустріч для аспірантів першого року навчання. Вона проходила на платформі «KNU Education Online», до заходу долучилися проректор із наукової роботи Оксана Жилінська, керівник відділу підготовки та атестації науково-педагогічних кадрів Університету Анжеліка Ткачук, директор Науково-консультаційного центру Наталія Караульна, керівник відділу академічної мобільності Університету Любов Соболевська, голова Ради молодих вчених Університету Вікторія Москвіна, керівник Служби інформаційного моніторингу Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича Марина Назаровець, начальник науково-дослідної частини Університету Ганна Толстанова, аспіранти, гаранти освітньо-наукових програм, наукові керівники.
Проректорка Оксана Жилінська привітала понад 200 цьогорічних аспірантів, що вступили на навчання до аспірантури Університету на 40 спеціальностей із 15 галузей знань. Оксана Іванівна наголосила на кількісних та якісних показниках аспірантури Університету та окреслила напрями міжнародного співробітництва, які дозволяють брати участь у спільних міжнародних освітніх і наукових програмах і навчатися у спільній аспірантурі.
Із вітальним словом до аспірантів звернувся академік НАН України, завідувач кафедри молекулярної фізики, професор Леонід Булавін, під науковим керівництвом якого підготовлено понад 40 кандидатів та 20 докторів фізико-математичних наук. Професор Булавін побажав молодим науковцям та їх науковим керівникам плідної праці, наполегливості, творчого натхнення, успіхів у здобутті нових знань та вчасного захисту дисертаційних робіт.
Спікери заходу говорили про організацію роботи аспірантів, виконання ними освітньо-наукової програми та проведення власного наукового дослідження, ключові аспекти щодо заповнення індивідуального плану.
На думку Наталії Караульної, визначальним принципом дослідницької діяльності аспіранта є академічна доброчесність, що вона й підкреслила у своїй презентації, а також звернула увагу на типові приклади академічного плагіату та самоплагіату.
Говорили також про можливості академічної мобільності для аспірантів, консультативну підтримку молодих вчених щодо здійснення наукової діяльності та сприяння залученню молодих вчених до участі у конкурсах на отримання грантів, премій, стипендій.
Учасники зустрічі мали можливість ставити питання до спікерів, відповіді на які отримували під час дискусій або у чаті.