астрон. в китаїЦентр комунікацій

Три бронзові медалі та диплом учасника привезли українські школярі зі Шрі-Ланки, де відбувалася Міжнародна астрономічна олімпіада (IAO 2018). До міста Коломбо – столиці острівної держави – з’їхалися 83 юні астрономи з 18 країн світу. Усі учасники були поділені на дві групи: молодша (віком 14-15 років) та старша (16-18 років).
Україну на олімпіаді представляла команда з чотирьох учасників, по двоє у кожній групі. До її складу увійшли учні Українського фізико-математичного ліцею КНУ Андрій Довбуш, Таїсія Карасьова та Андрій Семенов, а також учень Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка Святослав Лушней. За результатами трьох турів наша команда виборола три бронзові медалі та один диплом учасника. Бронзові медалі дісталися Андрію Довбушу, Таїсії Карасьовій та Святославу Лушнею.
Науковий керівник української команди – інженер фізичного факультету (вчитель астрономії УФМЛ) нашого Університету Андрій Сімон.

* * *
Нинішні студенти фізичного факультету Іван Рідкокаша та Назарій Фортуна влітку стали призерами Міжнародної олімпіади з фізики, а щойно привезли срібні медалі Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики. 11 листопада змагання завершилися в Пекіні (Китайська народна республіка). Бронзову нагороду змагань виборов студент фізичного факультету Максим Рябоконь. Команда українських учнів та випускників шкіл здобула 4 нагороди – 2 срібні та 2 бронзові. Загалом перемогу виборювали близько 200 учасників із 39 країн світу.
Знання з профільних дисциплін учні та студенти доводили в кількох турах: теоретичному, практичному, спостереженні за зоряним небом та командному.