ГончарНавесні відзначає день народження професор Борис Михайлович Гончар, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн. Цього року йому виповнилося 70.

50 років його життя пов’язане з Київським університетом. Б.М.Гончар працює викладачем на кафедрі нової і новітньої історії зарубіжних країн, яка за цей час змінила кілька назв, і майже 25 років очолює її. Він вимогливий керівник і водночас «душа» кафедри. Хто б не очолив кафедру після Бориса Михайловича, вона завжди залишатиметься «кафедрою Гончара». Багато років він – член Учених рад університету й історичного факультету, спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій з всесвітньої історії.

Борис Михайлович належить до категорії людей, які «самі себе зробили». Простий хлопець з невеличкого містечка на Кіровоградщині завдяки  природним здібностям, сильному характерові та наполегливій праці досяг видатних успіхів у науці й педагогічній діяльності, хоч його професійний шлях був непростим.

Він природжений лектор і відомий науковець-американіст, один із провідних вітчизняних фахівців із всесвітньої історії, автор близько 300 наукових праць. Без його участі в Україні не видається жодна монографія з американістики, енциклопедія чи серйозна наукова праця із всесвітньої історії.

Професор Гончар  має талант розказати просто про складні речі, доступно донести свої ідеї до аудиторії. Тому курси, які він викладає, користуються заслуженою популярністю в студентів. За його участю та під безпосереднім керівництвом вийшло кілька підручників із всесвітньої історії, триває робота над підготовкою інших.

Борис Михайлович дав «путівку» в наукове життя близько тридцятьом молодим науковцям, які захистили кандидатські дисертації під його керівництвом,  підготував трьох докторів наук. Він завжди підтримує талановиту молодь та творчі плани своїх колег, готовий допомогти їм словом і ділом, за що вони йому безмежно вдячні.

Він завжди має незалежну думку з усіх наукових, політичних, адміністративних питань, яку готовий публічно обстоювати, а його авторитет примушує прислуховуватися до неї. У будь-якій ситуації він захищає інтереси колективу – кафедри, факультету, університету, держави і готовий пожертвувати своїми власними інтересами на користь спільної справи.

А ще він добра, щедра й чуйна людина, з веселою вдачею та гарним почуттям гумору. Він завжди готовий поділитися накопиченим за багато років «капіталом» з усіма, хто цього потребує. Він любить людей і люди люблять його.

День народження Бориса Михайловича Гончара –добрий привід висловити йому вдячність за радість співпраці з ним, за його плідну й сумлінну науково-педагогічну діяльність, за все те добро, яке він дарує людям, та побажати йому потужної життєвої енергії, міцного здоров’я, гарного весняного настрою та нових звершень на педагогічній і науковій ниві.

Колеги