poster_wm1Наприкінці січня відвідувачі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича мали нагоду долучитися до марафону, присвяченого 14-літтю української Вікіпедії. Як повідомила представниця громадської організації «Вікімедіа Україна» Анна Хроболова, окрім українського ювілею, Вікіспільнота водночас відзначає і 10 років існування Вікіпедії кримськотатарською мовою та 17 років – англійською.
Частина учасників Вікімарафону в Бібліотеці КНУ цікавилася редагуванням наявних у Вікіпедії статей. А от студенти Університету, які активно користуються онлайн-джерелами для підготовки до занять, вирішили поповнювати українську Інтернет-енциклопедію новими матеріалами.
– Неодноразово помічав брак інформації саме українською мовою. Коли треба було скористатися Вікіпедією для підготовки до занять, доводилося читати російською. Інформації саме українською мовою не вистачає, і, на превеликий жаль, українська Вікіпедія набагато бідніша на матеріали, аніж її російськомовні чи іншомовні аналоги. Помітив це, коли пробував створювати нову сторінку Вікіпедії. Зіставив тоді, що окрема стаття в російськомовному варіанті містить більше інформації, аніж подібна україномовна версія, – розповів про особистий користувацький і редакторський досвід Анатолій Штурма, студент історичного факультету КНУ.
За період від 26 січня до 30 січня 2018 року користувачі україномовного сегмента розширили Інтернет-енциклопедію на 1759 статей, а ще 750 матеріалів створили за допомогою ботів. Підготовка до Вікімарафону охопила 42 населених пункти України, де волонтери й співорганізатори марафону провели тематичні зустрічі для обговорення проекту. Найактивнішим цьогорічним «енциклопедистом» став Олександр Тагаєв, який за чотири дні зміг розмістити понад 200 нових статей українською мовою.
А от університетські дописувачі, які не взяли участі в цьогорічному марафоні, можуть готуватися до нових Віківипробувань заздалегідь і додавати нові статті українською мовою в будь-який зручний час.