3T6A7210До 10-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Суверенним Мальтійським Орденом в Інституті міжнародних відносин КНУ провели спільну конференцію «Гуманітарна дипломатія Суверенного Мальтійського Ордену та роль Церков у вирішенні конфліктів». До заходу долучилися представники церков та організацій, що допомагають жертвам збройного конфлікту на Донбасі, внутрішньо переміщеним особам та людям, які опинилися у скрутних умовах.
Мальтійський Орден – дуже впливовий та особливий суб’єкт міжнародного права, з яким мають дипломатичні відносини понад 100 держав світу. А ще Орден – найстаріша благодійна організація світу, яка впродовж  дев’яти століть допомагає жертвам різних кризових ситуацій, у тому числі збройних конфліктів.
Із  доповіддю на конференції виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, представники церков різних конфесій і міжнародних організацій («Карітас Україна», Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Представництво ЮНІСЕФ в Україні). Про роль релігійного фактору в міжнародних відносинах, вплив збройних конфліктів на міжнародні зобов’язання держав у сфері захисту прав людини говорили науковці ІМВ.
Дипломатія є найважливішим чинником вирішення конфліктів, але не єдиним. Україні в умовах збройного конфлікту сьогодні вкрай потрібні такі посередники, які завдяки своїй нейтральності можуть виступати третьою стороною для пошуку точок дотику.
– В українському суспільстві, – коментує організатор конференції, координатор з наукової роботи ІМВ Антон Кориневич, – спостерігається найвищий рівень довіри до церков, тож їхня участь у пошуку мирних варіантів вирішення конфлікту дуже важлива. Адже там, де самої тільки дипломатії не вистачає, можна задіяти третю сторону, що сприятиме подоланню конфлікту. Нею можуть бути релігійні організації, що користуються довірою в суспільстві.