Битва2Днями в приміщенні Наукової бібліотеки імені М.Максимовича відбулася справді історична подія – перша «Битва Університетів», унікальний захід бізнес-формату, метою якого став пошук перспективних студентських стартапів і бізнес-ідей. Організатори «Битви» – інвестиційна платформа Startup.Network, бізнес-інкубатори Наукового парку «Київський університет імені Тараса Шевченка» та Наукового парку «Київська політехніка». Медіа-партнером події виступив «Перший діловий телеканал».

Микита ЧЕРЕПАНОВ,
студент,
Інститут журналістики

Під час заходу, який пройшов у форматі стартап-батла, за увагу з боку інвесторів і перші інвестиції змагалися КНУ імені Тараса Шевченка та НТУУ «Київський політехнічний інститут». Студенти і випускники цих вишів представили експертній раді та гостям заходу 10 цікавих амбітних стартапів.
«Битва університетів» пройшла у форматі коротких виступів, після яких експерти ставили запитання і давали цінні поради молодим підприємцям.
Від нашого Університету були представлені такі проекти:
• «VRnet» – компанія, яка допомагає клієнтам переглядати дизайн будинку в режимі віртуальної реальності. Проект дозволяє побувати у ще недобудованому об’єкті, перебуваючи за тисячі кілометрів від нього. Потенційні споживачі – дизайнери, архітектори, забудовники.
• «ChallengeCore» – альтернативна соціальна мережа, в якій кожен може поділитися своїми досягненнями і позмагатися з передплатниками.
• «Forest Dungeon» – екшн-табір активного відпочинку для молоді з проживанням в містечку на деревах. Суть стартапу – організація походів, квестів і фестивалів, основна аудиторія яких – студентство.
• БУКі – репетиторська компанія, перший офіційний стартап КНУ.
• «UA – Robotics» – проект зі створення роботів та проведення курсів з робототехніки.
Усі університетські колективи виступили успішно та змогли зацікавити інвесторів, переговори з якими вже тривають.
Учасники батлу отримали цінні подарунки від партнерів заходу. Зокрема, команда «VRnet» здобула приз від компанії «Prima Veritas» – сертифікат на 3 тисячі гривень, а перший стартап-проект КНУ «БУКі» отримав сертифікат на суму 2 тисячі гривень для фото і відео-зйомки від компанії «Frame Rental». Бізнес-школа «Крок» нагородила всіх членів команди «UA-Robotics» як авторів найкращої ідеї сертифікатом на безкоштовне навчання за програмою StartUp Basic. Колеги з бізнес-школи КПІ «Sikorsky Challenge» зробили символічний подарунок – подарували сертифікати на навчання в їхній стартап-школі всім командам, що представляли КНУ імені Тараса Шевченка.
Хоча стартап-батл носив назву «Битва Університетів», атмосфера заходу була мирна і позитивна. А головне, що вдалося в цей вечір – об’єднати зусилля двох провідних навчальних закладів країни на шляху до розвитку інвестиційного підприємництва в університетському середовищі і поділитися один з одним безцінним досвідом.
Під час заходу відбулося скайп-включення з Ігорем Шойфотом, інвестором із Кремнієвої долини, який разом з організаторами «Битви Университетів» анонсував відкриття навесні 2016 року на базі Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича центру підтримки та розвитку інноваційного підприємництва «California in Ukraine».