Влітку студенти ІМВ КНУ навчалися на літньому курсі Бізнес-практика в Норвегії, який проводив Центр Крайньої Півночі Вищої школи бізнеcу Університету Нурланда, Норвегія. Нагода побувати за Полярним Колом за результатами відбору випала чотирьом студентам-міжнародникам – Олександрові Макаровичу, Катерині Буренко (5 курс, спеціальність «міжнародний бізнес»), Антонові Грановському  та Марії Шнирковій (5 курс, спеціальність «міжнародні економічні відносини»). Координатор програми від ІМВ – Марія Онопко, аспірантка кафедри міжнародних фінансів.Норвегія ІМВ

Курс Бізнес-практика в Норвегії проводиться на щорічній основі з 2003 року, студенти з України навчаються на цьому курсі з 2012 року. Її метою є ознайомлення учасників із норвезьким стилем управління бізнесом, викликами, які постають перед економікою регіону Крайньої Півночі, а також із проблемами впровадження ідеології сталого розвитку в підприємницькій діяльності.

Учасники мали змогу прослухати лекції співробітників Центру Крайньої Півночі Вищої школи бізнеcу Університету Нурланда та представників підприємств і організацій, що ведуть діяльність у регіоні Нурланд.

 

Не менш важливим було й відвідання ключових підприємств, що функціонують у провінції Нурланд. Учасники побували на заводі з виробництва кристалів для сонячних батарей Norwegian Crystals, підприємстві з виробництва мінеральних добрив Yara International, відвідали центр норвезького поштового оператора Posten Norge, прослухали доповідь про розвиток міста та регіону Нурланд у міській раді Буде, ознайомилися з особливостями роботи норвезького технопарку Glomfjord Industry Park.

Широкий спектр питань, порушуваних під час програми, приємно вразив студентів. Бажання учасників з України якнайглибше вивчити специфіку роботи бізнесу на Крайній Півночі та першокласне володіння англійською мовою було високо оцінено викладачами Вищої школи бізнеcу Університету Нурланда та запрошеними гостями під час презентації кейсів, які стали завершальним етапом у програмі.

Учасники висловлюють щиру вдячність організаторам програми – Центру Крайньої Півночі Вищої школи бізнеcу Університету Нурланда та його очільникові професорові Фрудо Меллемвіку, викладачам з Вищої школи бізнеcу Університету Нурланда та координаторам проекту від ІМВ, чия робота зробила курс пізнавальним та змістовним.