Щиро вітаємо з 75-річним ювілеєм професора кафедри механіки суцільних середовищ

Бориса Микитовича Кіфоренка 

Вся, більш ніж п’ятидесятирічна, трудова діяльність відомого механіка Бориса Микитовича Кіфоренка нерозривно пов’язана з університетом, у якому він пройшов шлях від студента до доктора наук, професора, завідувача кафедри механіки суцільних середовищ. Навіть важко порахувати, скільком студентам, аспірантам і співробітникам допоміг Борис Микитович знайти свою стежину в науці та своє місце у житті за цей час. Людина з великим серцем, яка завжди готова прийти на допомогу, вчений із світовим ім’ям, ерудит, інженер, справжній інтелігент, голова великої і дружньої родини, наш ювіляр дарує всім, хто поруч, тепло своєї душі, надихає усіх на плідну наукову працю. Для кожного з колег і учнів завжди знаходиться у Бориса Микитовича добра, професійна порада і щира усмішка.

Професор Б.М.Кіфоренко – вихованець механіко-математичного факультету, на якому пропрацював понад 40 років, присвятивши себе розвиткові вітчизняної космонавтики та механіки. Він брав участь у багатьох науково-дослідних роботах з механіки космічного польоту, які проводилися разом з НПО «Енергія», НПО імені Лавочкіна, ЦАГІ імені Жуковського (СРСР), NASA (США), КБ «Південне». Теоретичні розробки Бориса Микитовича використовувалися у реальних зразках ракетно-космічної техніки. Як провідний професор і завідувач кафедри Борис Микитович брав активну участь у формуванні нових науково-освітніх напрямів на механіко-математичному факультеті, насамперед, на відділенні механіки. Він розробив і протягом багатьох років викладав спецкурси з механіки космічного польоту, математичного моделювання, оптимізації динамічних систем, газової динаміки.  Професор Б.М.Кіфоренко – всесвітньовідомий фахівець з проблем оптимального керування динамічними системами в механіці космічного польоту і в галузі зовнішнього керування фізіологічними процесами, автор понад двох сотень наукових та науково-методичних робіт. Сотні спеціалістів-механіків із гордістю вважають себе учнями Бориса Микитовича, під його керівництвом захищено 8 кандидатських дисертацій. Б.М.Кіфоренко – член Національного комітету України з теоретичної і прикладної механіки, член Української асоціації автоматичного керування, а також – член спеціалізованої вченої ради при Інституті космічних досліджень НАНУ та НКАУ. Протягом багатьох років був головою спеціалізованої вченої ради при механіко-математичному факультеті КНУ та членом спеціалізованої вченої ради при Інституті механіки імені С.П. Тимошенка НАНУ. Високий професійний рівень Б.М. Кіфоренка визнаний провідними вченими усього світу. Він нагороджений медаллю на честь 1500-річчя Києва та Почесною Грамотою Ради Міністрів України. Ім’я Б.М. Кіфоренка занесено до престижного довідника “Who is who in the World”.

Сьогодні Борис Микитович  продовжує активно працювати на науковій ниві, щороку друкуючи статті в провідних закордонних та вітчизняних журналах, приймаючи участь у міжнародних конференціях та роботі спеціалізованих вчених рад.

Шановний Борисе Микитовичу, бажаємо Вам міцного космічного здоров’я, сімейного благополуччя та творчої наснаги, щоб і надалі Ваша невтомна праця служила на благо нашої Вітчизни.

 

Колеги