Антарктида– Грандіозні та різноманітні айсберги, кумедні пінгвіни, тюлені, кити – природа на шостому континенті не залишить байдужим нікого, – поділився враженнями на зустрічі з викладачами і студентами Борис БЕЗНОЩЕНКО, який нещодавно повернувся з тривалої однорічної експедиції до Антарктики. – Живучи та працюючи в мегаполісах, більшість із нас серед щоденної метушні, на жаль, не помічає краси та розмаїття природи, яку ми маємо зберегти для наступних поколінь.
Після завершення магістратури на кафедрі метеорології та кліматології КНУ у 2016 році Борис взяв участь у 21 Українській антарктичній експедиції на станцію «Академік Вернадський» як гідрометеоролог. Упродовж року проводив гідрометеорологічні, океанографічні та озонометричні спостереження. На думку нашого полярника, тут напрочуд знадобилися знання, отримані під час навчання та при проходженні різноманітних навчальних практик, а також власний професійний досвід.
На станції тривають також дослідження у галузях геофізики, біології та геології. Всі отримані показники науковці відправляли до міжнародних банків даних, профільних українських і закордонних наукових установ. Одна з головних особливостей роботи на станції – той факт, що 8-9 місяців на рік доступ до неї ускладнений льодовими та погодними умовами, тому полярників заздалегідь забезпечують усім необхідним на період тривалої автономної роботи.
– У таких умовах велике значення має коллектив, – переконаний Борис Безнощенко. – Наша команда з 12 зимівників та 5 учасників літнього сезонного загону злагоджено та дружньо виконала всі поставлені наукові та технічні завдання. Крім того, після завершення річної вахти кожен член нашої експедиції залишив у своєму серці частинку Антарктики.