2015 року в університеті відбулися вибори ректора:  вперше в історії очільника вишу обирала вся університетська громада – викладачі, науковці, працівники установи та представники студентства.
Від липня цього року Університет живе за новим Статутом, в якому змінено багато понять відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

Університет зберіг позиції в найпопулярнішому рейтингу університетів світу –The QS World University Rankings –  як і торік, увійшов до групи вишів 421-430, що є найкращим результатом серед українських ВНЗ.

КНУ імені Тараса Шевченка вперше потрапив до одного з найбільш авторитетних рейтингів світу –Times Higher Education, – розташувавшись у групі місць 601-800.

За показниками присутності в мережі Інтернет (за даними Webometrics Ranking of World’s Universities) університет упродовж останніх двох років утримує першу сходинку української частини рейтингу, посідаючи 937 місце в світі.
З нового навчального року в університеті відкрито 5 нових спеціальностей на бакалавраті та 3 – у магістратурі. Ще активніше запрацювали програми подвійного дипломування на факультетах та в інститутах університету.

Вихованці університету вибороли чимало почесних нагород на різноманітних міжнародних олімпіадах, що проходили в різних куточках планети: Жаутиківській олімпіаді з математики, фізики та інформатики в місті Алмати (Казахстан),  студентській математичній олімпіаді  (Болгарія), математичній олімпіаді школярів (Таїланд).Президент і Вертелецький