39Наталя СТАРОДУБ

Наприкінці року в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича відзначали найерудованіших читачів серед студентів, аспірантів, професорсько-викладацького складу та серед партнерів закладу, які активно поповнюють бібліотечні фонди. Церемонія «Читач року» поєднала урочисту частину з благодійністю та веселими змаганнями.
– Конкурс задумали для того, щоб у світі панувала справедливість: відзначають найкращі рукописи, книги, видавців і бібліотекарів, а от головна особа –  читач, довкола якого крутиться вся наша галузь, – залишалася до сьогодні невідзначеною. Конкурс проводимо вперше, проте на майбутнє плануємо вивести його на всеукраїнський рівень і визначати найкращого читача серед усіх університетських бібліотек, – пояснив директор бібліотеки Олег Сербін.
Серед цьогорічних номінантів – студенти й аспіранти історичного, юридичного та хімічного факультетів, представники Інституту філології та інших підрозділів Університету. Загалом університетській спільноті дісталося 20 статуеток у номінації «Найкращий читач» для студентів і аспірантів, а також 14 статуеток для професорсько-викладацького складу в номінації «Почесний читач». Окремою відзнакою нагороджували партнерів бібліотеки, які активно поповнюють бібліотечні фонди й допомагають у проведенні безлічі цікавих заходів.
– Церемонія є підведенням певних підсумків і висловленням подяки читачам. Хочемо показати нашим відвідувачам, що цінуємо їх і любимо, що помічаємо їх, і нам дуже важливо, коли вони до нас приходять і користуються нашими фондами, – утаємничила у задум події завідувачка відділом бібліотеки Марина Петрушина.
В урочистостях із відзначення найкращих читачів взяли участь заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, поет і почесний професор Університету Іван Драч, народний артист України Анатолій Матвійчук та інші публічні особи.
– Бібліотеки переживають свій ренесанс. І це особливо помітно в найкращій бібліотеці найголовнішого Університету країни, бо тут навіть увечері працюють читачі, готують свої наукові роботи. Тож нехай живуть книги, бібліотеки й читачі! – виголосив у вітальному слові Максим Стріха.