ЗаславькийВолодимир ЗАСЛАВСЬКИЙ,
факультет комп’ютерних наук
та кібернетики

У науково-освітньому житті індійського університету Адамас (м. Калькутта, Західна Бенгалія), партнера нашого університету з 2015 року, нещодавно відбулася знакова подія – міжнародна конференція «Вища освіта: виклики та перспективи в контексті глобалізації». З нагоди її проведення університет гостинно зібрав міжнародних спікерів – учених та освітян 20-ти країн світу.
На конференції честь представляти Україну та КНУ імені Тараса Шевченка мав професор Володимир Заславський, який виступив із презентацією «Синергія науки та ІТ індустрії – платформа для розробки інноваційних проектів». Він був запрошений на інтерв’ю для ЗМІ, де поділився враженнями від перебування в партнерському університеті, організації конференції, спілкування з місцевими студентами і науковцями, а також перспективами подальшого українсько-індійського співробітництва.
Важливою складовою конференції стала виставка спільних наукових розробок студентів, аспірантів і викладачів університету. Закордонні учасники конференції надали власні експертні оцінки цих розробок, а також тематичних стендових доповідей та стартапів.
Університет Адамас прагне активізувати двостороннє індійсько-українське та міжнародне науково-освітнє співробітництво. Яскравим прикладом активізації співпраці та важливої місії КНУ є встановлення партнерських зв’язків індійського університету з багаторічним партнером нашого університету з Великої Британії – університетом Бат Спа.
Досвід співпраці з університетом Адамас цікавий його тісними зв’язками між викладачами та студентами, а також кооперацією з державними та приватними бізнес-структурами в процесі розробки та модернізації освітніх програм.