-1903072290Дмитро КОСЕНКО,
філософський факультет,
кафедра політології

Унікальну можливість стати першими слухачами інноваційного курсу з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики» матимуть наші студенти у наступному навчальному році
Курс розрахований на один семестр і сприятиме не лише зміцненню знань, що пов’язані з ефективною громадянською активністю студентів, а й розвитку нового покоління свідомих лідерів. Серед наскрізних тем курсу – демократія, права людини, громадянське суспільство, ґендерна рівність, вибори, інклюзивність та доступність для осіб з інвалідністю, належне врядування, медіаграмотність, громадська участь шляхом використання інформаційних технологій тощо.
З ініціативи Міністерства освіти курс планується запровадити восени, однак наші викладачі вже активно та відповідально готуються. Так, нещодавно представники КНУ стали учасниками першого тренінгу з інтерактивної методики викладання цього курсу.
Основні завдання тренінгів добре окреслені в положеннях Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти в галузі прав людини:  створення системи освіти, у якій важливо навчити студентів не тільки що думати, але і як думати. Тренінг у лютому став важливим кроком до того, щоб Україна зайняла більш активну керівну позицію у сфері громадянської освіти в Європі.
Головний компонент курсу – практична складова – студентський проект, що базується на вивченні та дослідженні проблем сучасного суспільства. Завдяки навчальному курсу «Демократія: від теорії до практики» студенти зможуть здобути навички критичного мислення, ораторської майстерності та командної роботи.