Щороку кафедра слов’янської філології Інституту філології відзначає національне свято Болгарії – День будителів. Будителями називають активних діячів національного й культурного відродження.

Цьогоріч співробітники кафедри слов’янської філології підготували надзвичайно цікаву культурно-освітню програму святкування Дня будителів. З ініціативи Центру болгарської мови, літератури, історії та культури Інституту філології на свято були запрошені радник з освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Петр Танев, аташе культури та освіти Посольства Республіки Болгарії в Україні Елена Слатинська-Ованезова. З вітальними словами виступили гості, директор Центру болгарської мови, літератури, історії та культури Олена Чмир та лектор болгарської мови, літератури та культури пані Маріета Гіргінова.

Культурну програму на святі презентували студенти-болгаристи, які розповіли про історію та сучасність святкування Дня народних будителів, про діячів національного й культурного відродження Болгарії, а також заспівали кілька пісень болгарською. У Шевченків рік День будителів в Інституті студенти присвятили болгарським перекладачам творів Тараса Шевченка.

Олександра Касьянова