Нещодавно координатори молодіжного волонтерського руху Києва організували масштабну акцію «Стань донором – врятуй життя» в нашому університеті. На їхнє запрошення тут працювала виїзна бригада Київського міського центру крові.
Близько 300 студентів, викладачів, працівників адміністрації КНУ та просто небайдужих людей виявили бажання стати донорами  цього дня. Втім донорами стати можуть лише 10% населення Землі – тільки абсолютно здорові люди. У нас цей показник перевищено вдвічі – 63 особи здали кров під час акції. Від волонтерів Червоного Хреста кожен із донорів отримав маленькі винагороди – гематогенки та цукерки. Звісно, був організований і невеличкий фуршет із соком і печивом, щоб відновити сили. Оскільки здача крові – випробування для організму, донорам допомагали впоратися із запамороченням та слабкістю. Наші волонтери і медсестри Київського центру крові чуйно й уважно поставилися до кожного донора. До речі, працювали не тільки волонтери з КНУ– до події долучилися й волонтери Червоного Хреста з КПІ, КНЕУ та КНТЕУ.

Це вже другий День донора, організований у нашому університеті. Перший відбувся в жовтні минулого року. Тоді кров здали 69 донорів.
Нагадуємо, що кожні два тижні волонтери проводять виїзні Дні донора в різних центрах крові Києва. Бажаєте зареєструватися на наступну акцію? Телефонуйте: (093) 703-01-22.

Анна БУРДИЛЯК,

Марина ІСАЄВА