1814314718 травня, День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, в Університеті почався зі студентської акції. Живу інсталяцію у вигляді золотої тамги – національного символу кримських татар – утворили учасники флешмобу в парку Шевченка. «Ми всі – кримські татари!» – скандували студенти, висловлюючи свою підтримку не раз депортованому народу. Для участі в заході зібралася молодь з різних факультетів КНУ, чимало з них – кримські татари, нащадки тих, кого 1944 року безжально виселили цілим народом з рідного Криму, ті, хто від 2014 року самі опинилися в умовах окупації.
Як зауважила Тетяна Федорчук, голова Студентського парламенту КНУ, такий захід – своєрідний крок до пробудження національної свідомості і прояв толерантності до нечужого для українців народу.
Учасник заходу, студент юридичного факультету Сергій Горовенко, також вважає, що українці не можуть стояти осторонь трагедії, яка спіткала у 1944 році кримських  татар, адже наш народ пережив схожу біду у 1932-33 роках під час Голодомору.
На думку викладачки кафедри тюркології Сабріє Трош, родичі якої були депортовані до Узбекистану, трагедію «одного дня»  кримчани відчувають знову.
Для кримських татар історія депортації – одна на всіх. Коли слухаєш розповідь студентки Інституту філології Ельвіни Халіпової, перед очима постають картини з фільму  «Хайтарма» та пісні Джамали, що підкорила Євробачення-2016:
«У дитинстві я часто чула в молитвах своєї бабусі слова: «Нехай наші діти й онуки не побачать тих днів, які бачили ми!» Під час депортації одній моїй бабусі було 7 років, вона втратила маленького брата і старшу сестру. Сестра померла в дорозі від голоду. Через те, що поїзд зупинявся лише на кілька хвилин, її навіть не змогли поховати та змушені були залишити тіло посеред поля. А молодший брат помер вже після приїзду до Узбекистану, його побили до смерті за те, що зірвав з дерева зелений абрикос».
18 травня всі ми – кримські татари. Тому на 811-й день окупації Криму біля Червоного корпусу КНУ поруч із Державним прапором і прапором Університету урочисто підняли прапор кримських татар. Звучав Державний гімн України і гімн кримськотатарського народу, звучала пісня Джамали «1944», яка на весь світ розповіла про трагедію депортованого народу.