День ЗемліВ українському прислів’ї мовиться: “Земля – наша мати, всiх годує”. У ньому віками закарбовано ставлення українського народу не тiльки до землi, а й взагалi до всього довкiлля: рослин i тварин, рiчок i степiв, пiдземних багатств i повiтря. Природа завжди була і залишатиметься годувальницею всього людства. Шкода, що з сьогоднішнім розвитком людства ми все більше знищуємо і забруднюємо навколишнє середовище.

Щоб привернути увагу людей до екологічних проблем нашої планети, двадцять американських школярів запропонували 22 квітня відзначати День Землі. Їхньою метою було об`єднати людей усього світу для захисту навколишнього природного середовища.

Нині ми святкуємо День Землі і в Україні. Працівники Канівського природного заповідника Навчально-наукового центру «Інститут біології» разом із працівниками органів самоврядування міста Канева нещодавно організували та провели інтерактивно-пізнавальну програму «Планета, на якій ми живемо», присвячену Міжнародному дню Землі. Участь у програмі брали команди 6-х класів загальноосвітніх закладів міста. Серед учасників проводилася туристично-спортивна естафета, вікторина «Хай буде планета красива та зелена» й конкурс малюнку на асфальті «День Землі – кожен день!». Усі діти виявили неабияку активність, обізнаність та почуття відповідальності за природу. Для вболівальників та учасників програми міський відділ культури організував святковий концерт, після закінчення якого журі відзначило переможців грамотами та призами. Грамотами також нагородили переможців конкурсів на найкраще фото, малюнок, плакат і вірш, присвячені Міжнародному дню Землі. Конкурс творчих робіт оголошено в усіх школах міста й району, і всі охочі могли взяти в ньому участь. Роботи учасників були розміщені в Центрі культури й мистецтв міста Канева. На відкритті виставки виступали учні та викладачі дитячої школи мистецтв міста Канева з концертом. Також юні поети прочитали вірші про Україну.

Не може не тішити, що діти прагнуть пізнавати навколишнє середовище, природу та берегти її.

Адміністрація Канівського

природного  заповідника