Уже багато літ 22 квітня весь світ відзначає День Землі. Започаткували це свято американські студенти в 1970 році, занепокоєні екологічним станом своєї країни. На хвилі громадянської активності і небайдужості політиків, після неодноразових природоохоронних акцій, у США було ухвалено багато законів і нормативних актів у галузі охорони довкілля.

В Україні останнім часом напередодні Дня Землі проводиться Всеукраїнський суботник – «За чисте довкілля». Всі небайдужі громадяни виходять на вулиці своїх міст і сіл, щоб прибрати сміття. Це свято об’єднує людей і нагадує їм про відповідальність за здоров’я планети.

Цього року до Всесвітнього дня Землі працівники Канівського природного заповідника Навчально-наукового центру «Інститут біології» разом із виконавчим комітетом міста Канева, організували та провели інтерактивно-пізнавальну програму «Планета, на якій ми живемо» для учнів 6-х класів. Команди школярів відповідали на запитання вікторини, розгадували кросворди, змагалися в грі «Крокодил» та презентували малюнок та розповідь про фантастичну тварину.  Після змагань уболівальники та учасники дивилися виступи дитячих творчих колективів, які організував міський відділ культури, а в цей час журі визначило переможців. За перемогу та активну участь конкурсантів нагородили грамотами та подарунками. Нагороди отримали також переможці конкурсів за кращі малюнки, плакати та вироби з пластику. Конкурс творчих робіт до Всесвітнього дня Землі був оголошений у школах міста й району, і всі охочі змогли взяти в ньому участь.  У конкурсі брали участь і вихованці табору відпочинку «Лісова застава», де проходять реабілітацію діти загиблих воїнів АТО. Роботи учасників виставлялися в фойє міського будинку культури. Подарунки надали спонсори: ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та  ЗАТ «Укршампіньйон».

Маємо надію, що всі, хто долучився до цього свята, любитимуть, розумітимуть і берегтимуть природу.

 

Адміністрація Канівського природного заповідника