DSC_8991_exposure(1)Професійне свято працівників науки відзначили цього року по-особливому. В Актовій залі нашого Університету зібралися лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки та лауреати премії Президента України для молодих учених 2016 року для вручення нагород. В урочистій церемонії взяли участь Президент НАН України Борис Патон, заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський.

Державну премію України в галузі науки і техніки 2016 року за роботу  «Методи оптимізації та комп’ютерні технології для моделювання і керування інформаційними процесами та системами» у складі великого творчого колективу отримав  доктор фізико-математичних наук факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ Юрій Крак.
Серед науковців, відзначених премією Президента України для молодих учених за 2016 рік, четверо представляли наш  Університет. Це Сергій Береговий та Ірина Прибитько (ННЦ «Інститут біології та медицини»), Максим Попов  та Олег Недибалюк (факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем).
– Саме такі моменти в житті науковця, – зізнається після церемонії Ірина Прибитько, – надають тобі наснаги, сил і віри навіть тоді, коли трапляються періоди зневіри, підтримують тебе у рішенні й надалі займатися улюбленою справою. Найбільше моє бажання: щоб молодь хотіла й могла займатися наукою – моєю улюбленою справою. Ми, фанати науки, –  трохи диваки, але саме такі люди з нестандартним типом мислення можуть робити свої важливі відкриття.
Відзначені премією Президента України роботи Ірини та Сергія у поєднанні з дослідженнями молодих колег із НМУ імені О.Богомольця стосувалися нових діагностик лікування найпоширеніших хвороб органів травлення людини. Найважливіше для молодих науковців – усвідомлювати, що їхні дослідження, які впроваджуються у практику, рятують життя людей.