Розроблений механізм забезпечення якості освіти: державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту, наступного року почне працювати Агентство забезпечення якості освіти. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вересні на робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів щодо імплементації Закону України «Про вищу освіту», яка відбулася в нашому університеті.

“Державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту. Іншими шляхами ми не розв’яжемо проблему, як забезпечити якість освіти і зменшити кількість вишів, що є неефективними і видають папірці під назвою «диплом», – підкреслив глава Уряду.

Згідно з Законом «Про вищу освіту», наступного року почне працювати Агентство забезпечення якості освіти. Глава Уряду зазначив, що через це Агентство керівники ВНЗ «будуть боротися за значні ресурси, які держава виділяє на освіту».

Арсеній Яценюк також повідомив, що до Верховної Ради України буде внесений законопроект про єдиний стипендіальний фонд: «Стипендії потрібно платити тим, кому треба платити. Стипендія – це не соціальна пільга – це стимул. Наша пропозиція – створити єдиний стипендіальний фонд і прийняти рішення про те, яким чином, кому і на яких підставах виплачувати стипендії”.

Глава Уряду підкреслив, що для того, аби забезпечити якісну вищу освіту, «випускника треба підготувати в дошкільній і середній школі»: «Закон про освіту як таку, дошкільна, середня і професійно-технічна освіта – це фундамент для якісного приміщення, яке називається «вища освіта». А як немає фундаменту – це картковий будинок».

Він також зазначив, що підтримує концепцію, за якою частина фінансування дошкільної освіти йде через державний і місцеві бюджети, а частина – приватна ініціатива: «Даємо податкову пільгу – хай люди створюють дитячі садки. Зайнятість і забезпечення місцями наших дітей і якість».

Арсеній Яценюк звернувся до керівників ВНЗ: «На вас дивляться мільйони. Два мільйони студентів навчаються у вищих навчальних закладах. Від того, як ви думаєте, яку позицію ви займете, залежить майбутнє країни». «Прошу, щоб разом із вами, усвідомлюючи свою відповідальність, ми зробили все, аби українське майбутнє, українська молодь, отримали належну, якісну і потужну освіту. У нас є все для цього. Основне – воля і бажання, яких нам також не бракує», – сказав глава Уряду.

У нараді взяли участь міністр освіти і науки України Сергій Квіт, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич, ректор КНУ академік Леонід Губерський, керівники українських вишів та керівники департаментів МОН України.