Наталія СТОРОЖИК

Народна хорова капела «Дніпро» взяла участь у традиційному міжнародному фестивалі хорових колективів, який проходив у Франції.
Однак наші хористи не обмежилися виступами тільки на цьому престижному заході. Так, у Польщі в місті Щецин у залі будинку академічного хору ім. професора Яна Широцького нас чекав відомий польський колектив «CHAPS». Сольний концерт хору «Дніпро» відбувся в залі для урочистостей Штеттинського замку. Наші польські друзі та запрошені гості прослухали у виконанні хору псалми, українські народні пісні, твори вітчизняної та світової класики. А наприкінці виступу всі разом заспівали гімни України та Польщі.
Дніпро2А попереду на нас чекав Париж! Опівночі зібралися під Ейфелевою вежею і заспівали наших українських пісень під музичний супровід українського козака Віталія Мороза – нашого хориста, який віртуозно справляється з бандурою та сопілкою. Навколо нас зібралося чимало людей послухати українських пісень. І так було всюди, де ми тільки зупинялися й збиралися гуртом.
Рушаємо далі – на південь Франції, до провінції Клермон-Феран, чудового містечка Жерзи, де на нас чекали друзі – організатори ювілейного Х Міжнародного хорового фестивалю. Окрім капели «Дніпро» з України та французького хору «Battant», у фестивалі взяли участь колектив муніципальної консерваторії міста Анталія «ANT Choir» (Туреччина) та неймовірно-фантастичний «Méli-mélo» з Бельгії. До речі, Україна вже вдруге виступила на цьому фестивалі. У 2010 році капела «Дніпро» вперше відвідала Жерзу й також мала неймовірний успіх.
Програма фестивалю була насиченою, тож представники кожної держави насолодилися виконавчою майстерністю творчих колективів інших країн й обмінялися досвідом.
А коли ми виконували «Щедрика», то мелодію наспівували, не знаючи слів, усі – французи, турки, бельгійці, глядачі і гості фестивалю.