NNбех ы посолЦентр комунікацій

Фото Т. Василик ©

Хто формує зовнішню політику держави? Про роль дипломатів у цьому процесі, власний досвід роботи в амбасадах і міжнародних організаціях розповів студентам історичного факультету дипломат із 40-річним стажем роботи, випускник нашого Університету Володимир Хандогій. Перший розділ його книги спогадів «Дипломатичні сюжети», про яку також ішлося на зустрічі, присвячений alma mater.
Захід, організований відділом міжнародного співробітництва й кафедрою історії стародавнього світу та середніх віків, розпочав серію зустрічей, що передбачає спілкування студентів із дипломатами-випускниками КНУ.

Коментує проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петро БЕХ:

– На нашу думку, студентам буде цікаво почути про особливості дипломатичної роботи з уст наших випускників, а таких чимало. Крім того, ми залучаємо студентів і до інших форм роботи у міжнародному напрямку. Зокрема, до роботи в архівах для створення бази даних іноземців, які навчалися в КНУ. Саме завдяки такій роботі створено альбоми спогадів для випускників – перших іноземців факультету кібернетики, які торік приїжджали до alma mater на 50-річчя вступу.
Не можу не поділитися подробицями іншого проекту – створення літературно-культурного осередку в Ботанічному саду імені академіка О.Фоміна. Там уже встановлено скульптурну композицію «Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу» на честь нашого Кобзаря й великого китайського поета. Свою зацікавленість у створенні цілої алеї героїв свого народу в цьому просторі висловили посольства Республіки Корея, Іспанії та Ізраїлю. Незабаром можемо очікувати на появу пам’ятників Сервантесу та Голді Меїр у нашому Ботсаду.