В Інституті філології відбувся ІІ тур всеукраїнського конкурсу-диктанту з польської мови під назвою «Ja piszę, ty piszesz, my piszemy… po polsku». Ініціатором заходу виступив  фонд «Свобода і демократія” в тісній співпраці з Польським центром та кафедрою полоністики Інституту філології.

Диктант проводився в рамках проекту «Біло-червоне АБЦ. Польська програма підтримки освіти в Україні», який спільно фінансується з коштів, отриманих від Міністерства закордонних справ, у рамках конкурсу на реалізацію завдання «Співпраця з полонією і поляками за кордоном у 2014 році».

Конкурс в Україні пройшов удруге. Одночасно диктант писали в 10 містах України.

Польський диктантСпробувати свої сили до Києва приїхали 97 осіб. З Київського університету участь взяли 16 студентів. Журі конкурсу складалося з викладачів кафедри полоністики КНУ на чолі з професоркою Т.О.Черниш.

Перемогла в конкурсі Анна Петрук, студентка І курсу полоністики ІФ, у подарунок вона отримала планшет, альбом про Польщу і подорож до Варшави влітку 2015 р. Друге місце в Тимофія Лисовиченка, учня Шкільного консультаційного пункту при Посольстві Республіки Польща в Україні. У подарунок він отримав планшет, альбом про Польщу і подорож до Варшави влітку 2015 р.

Третє місце виборов Аркадій Маклаков, студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Нагороду і пам’ятний подарунок отримали також найстарша учасниця диктанту Ніна Алексєєва (68 років) і наймолодша учасниця – Софія Поплавська, які є членами Польського культурно-освітнього товариства «Родина».

 

Польський центр