Група студентів Інституту міжнародних відносин КНУ взяла участь у другій програмі дипломатичного стажування Єврошколи «Угорщина: досвід країн Вишеградської групи в ЄС», організованій за сприяння Посольства Угорщини в Україні та Посольства України в Угорщині.

Під час стажування студенти ІМВ долучилися до робочих заходів і зустрічей у Парламенті Угорської Республіки, Міністерстві закордонних справ та торгівлі Угорщини, Департаменті міжнародних зв’язків Мерії Будапешта, Інституті закордонних справ і торгівлі, Будапештському університеті імені Матвія Корвіна та Посольстві України в Угорщині.

Студенти розширили свої знання про роль Вишеградської групи та її співпрацю з Україною, провідний досвід Угорщини в галузі міжнародних відносин, проблеми зовнішньої політики та інтеграційних процесів у ЄС, а також ознайомилися із практичними аспектами консульської служби і дипломатичних місій за кордоном.

Єврошкола в БудапештіПеребуваючи в Будапешті, студенти ІМВ влаштували акцію народної дипломатії «Дякуємо тобі, Угорщино!» на площі Ракоці. Вбрані у вишиванки, вони співали українських пісень та роздавали українські цукерки угорцям, а потім розгорнули стрічку вдячності Угорщині та з’єднали український та угорський прапори.

Акція стала знаком щирої вдячності українців угорцям за їхню солідарність з Україною, значну й постійну підтримку Угорщиною європейської інтеграції України та надання гуманітарної допомоги Україні.

Завершальною подією програми стало вручення сертифікатів про успішне закінчення Єврошколи, яке відбулося в Посольстві Угорщини в Києві.

Від  2014 р. підготовку в Єврошколі в Будапешті пройшли понад 40 українських студентів-міжнародників

Ігор Лук’янець