980657127Прес-центр ІМВ

Весну в ІМВ зустрічали різнобарвними костюмами. У ролі моделей – студенти Інституту міжнародних відносин КНУ, у ролі модельєрів – посли 21 держави світу, акредитовані в Україні. Так розподілилися учасники показу національних костюмів народів світу, ініційованого проектом Outlook, що працює у галузі культурної дипломатії.
Презентацію національних убрань «OUTLOOK SHOW. Fashion of the Nation» відкрили українські автентичні костюми з Верховини та Східного Поділля. Від Аргентини до Узбекистану національний одяг демонстрували в алфавітній послідовності. Болгарський беневрек, аргентинське пончо, індійське сарі, каллапуш із Таджикистану, узбецькі золотошвеї та безліч інших елементів національного одягу – всі на одному подіумі.
Посли двох десятків держав безпосередньо взяли участь не тільки у відкритті церемонії, а й у підготовці показу. Традиційні костюми своїх країн амбасадори підбирали цілими родинами, а потім активно підтримували їх на зелених доріжках конкурсу. Студенти дефілювали й перевтілювалися у носіїв своїх шат.
Свято культурної дипломатії завершили презентацією Вінка дружби як символу єднання культур і народів. До жовто-блакитної квіткової композиції прикріпили стрічки у кольорах прапорів країн-учасниць події. Організатори проекту, які хочуть зробити його традиційним,  сподіваються, що на черговому заході до Вінка дружби вплітатимуть нові й нові стрічки.