Дистанційний турнірНа базі Українського фізико-математичного ліцею та факультету кібернетики  КНУ вперше пройшов Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді як різновид інтелектуальних Інтернет-змагань для учнів середніх навчальних закладів.
Це змагання наслідує у своєму формуванні методи проведення Всеукраїнських Інтернет-олімпіад з інформатики, фізики, математики, а за своєю структурою – Всеукраїнську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій, започатковану 2011 року.
Мета турніру – створення умов для рівного доступу до участі в масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які проживають і навчаються в сільській місцевості та населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів, підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення інформаційних технологій та інформатики в цілому, стимулювання розвитку відповідних інтелектуальних здібностей.
Турнір є різновидом особистої першості школярів України в сфері інформаційних (цього року – власне офісних) технологій. Виконання робіт цього змагання базується на учнівських знаннях можливостей пакету додатків Microsoft Office. Проте основною відмінністю від Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій є дистанційність змагання: учні виконують роботи в межах свого навчального закладу і надсилають розв’язки за допомогою базового ресурсу «Фізмат» – авторської розробки студента факультету кібернетики, заступника голови журі Григорія Гогерчака(http://itech.bz.ua/).
До роботи в журі турніру залучено кращих освітян із сфери інформаційних технологій, зокрема й викладачів університету. Очолив журі член-кореспондент НАНУ, декан факультету кібернетики А.В.Анісімов. До складання завдань долучилися доцент факультету кібернетики,  автор завдань Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій І.О.Завадський, учитель інформатики УФМЛ кандидат педагогічних наук В.О.Потієнко, а також студенти факультету кібернетики Віктор Якубів та Григорій Гогерчак.

Цього року турнір проводився в чотири заочні етапи. До участі в І етапі турніру зареєструвалися 1195 учасників з понад 200 шкіл з усіх куточків України. Кожного наступного етапу проводився відбір найкращих серед кращих, після чого до підсумкового (IV) етапу було допущено 84 найкращих учнів України, серед яких – чотири учні УФМЛ. У результаті 27 учасників були нагороджені дипломами І-ІІІ ступеня. Серед учнів Українського фізико-математичного ліцею переможцями стали Євген Варзар (2 абсолютне місце, І диплом) та Юрій Йосипів (11 абсолютне місце, ІІІ диплом). Інші учні також підтвердили високий рівень підготовки навчального закладу, увійшовши до 120 кращих учасників турніру.

Організаційний комітет висловлює щиру подяку учасникам, координаторам, учителям та  членам журі за їхню копітку працю та підтримку.

Григорій ГОГЕРЧАК