разумкПершою зустріччю спікера українського парламенту Дмитра Разумкова з великою, але не депутатською аудиторією стала зустріч зі студентами його alma mater назавтра після Міжнародного дня студента в ІМВ.
«Мені дуже приємно, що ця зустріч відбувається в моєму рідному Інституті міжнародних відносин, я пишаюся тим, що є випускником Університету імені Тараса Шевченка, – наголосив Дмитро Разумков. – Уперше я потрапив у цей зал, коли нам вручали студентські квитки, а наступного дня ми писали тут тест з іноземної мови. Дякую, Валентино Вікторівно, після цього мені не страшні ніякі засідання Верховної Ради України».
«Кожен із нас формує себе самостійно вже сьогодні, – зауважив Дмитро Разумков. – А вже завтра кожен із вас буде змінювати себе, простір навколо себе і свою країну». За півтори години зустрічі зі студентами він устиг відповісти на 25 запитань, а черга охочих їх поставити так і не зменшилася.
Запитання були найрізноманітнішими («Я не бачу питань, яких ми не могли б проговорити у цій аудиторії», зауважив Дмитро). Говорили про дисципліну у фракції, імперативний мандат і аспекти виборчого кодексу. Студентів цікавили тонкощі земельної реформи, перспективи залучення молоді до державної служби, особливості адміністративної реформи:
«На моє глибоке переконання, – підкреслив Дмитро Разумков, – децентралізація – правильна реформа, яка зможе дати регіонам більше можливостей – як фінансових, так і управлінських. Про жодну федералізацію ніколи не йшлося і не йтиметься, не зважаючи на позицію деяких ЗМІ і позицію країни-агресора».
Говорили про фейки і боротьбу з ними, про тонку грань між свободою слова і фейкометством, пошук спільних точок дотику між суспільством, політиками і журналістами. Звичайно, не могли оминути тему стратегії повернення Донбасу й Криму, реінтеграції та деокупації українських територій, межі компромісу й червоні лінії.
Дмитро Разумков подякував студентам за запитання, «усі вони були дуже розумні і правильні,– підкреслив він. – Корисно політикам приходити розмовляти з людьми, особливо якщо це люди, від яких буде залежати наше майбутнє. І ще одне. Ніколи не вірте, якщо вам говоритимуть, ніби від вас нічого не залежить. Все залежить саме від вас, тому що ви сьогодні створюєте своє майбутнє, майбутнє свого оточення і всієї держави. Тільки разом ви можете це змінити!»