382625352Пізнавальні лекції у межах масштабного проекту «Дні науки» в нашому Університеті 9 листопада 2019 року зібрали переповнену аудиторію імені Михайла Максимовича.

Центр комунікацій

Відкривав захід ректор Леонід Губерський, який зауважив, що подібні проєкти вкрай важливі для популяризації наукових досягнень українських вчених.
Співорганізатор проєкту Олексій Болдирєв у вступному слові звернув увагу: «Захід організований самими науковцями, волонтерами, які вирішили, що треба розповідати суспільству про науку. Лекції дуже різноманітні, у нас біологи, фізики, хіміки, археологи. Обов’язково Дні науки проходять в наукових установах, саме там, де працюють науковці».
А вже у своїй лекції Олексій намагався пояснити природу людського рефлексу чхання з точки зору нейробіології. Адже мало хто знає, як цей рефлекс регулюється на нервовому рівні. До того ж лектор зауважив, що навіть науковці не знають точної відповіді на це питання.
Про лікарські засоби майбутнього говорив завідувач кафедри супрамолекулярної хімії КНУ Ігор Комаров. Він зауважив, що більшість сучасних засобів для лікування раку, аутоімунних захворювань (не кажучи про банальні застуди чи грип) розроблені на основі ідей, сформульованих вченими понад півстоліття тому. Проте останні досягнення у медичній хімії дозволяють втілити принципово нові концепції лікування поширених хвороб. Саме над цим і працюють науковці Інституту високих технологій КНУ.
Своїми дослідженнями цивілізації майя поділився перший заступник міністра освіти і науки України Юрій Полюхович. Зокрема, він розповів, що попри численні хибні уявлення про майя як нащадків «атлантів» чи позаземних цивілізацій, що зникли або «перемістилися у часі та просторі», мільйони індіанців майя донині мешкають на своїй території, розмовляючи майже тими самими мовами, що й тисячу років тому. А їхній внесок у сучасну культуру й сільське господарство світу надзвичайно вагомий.
«Це був чудовий досвід, особливо тому, що тепер як перший заступник міністра я долучився до дуже важливої ініціативи – популяризації науки. І своїм прикладом показав, що учені мають частіше «виходити» до людей і розповідати їм про свої дослідження. Дякую за цю ініціативу молодим вченим, які вже шостий рік поспіль проводять Дні науки в Україні. А також КНУ імені Тараса Шевченка, де була наша локація», – розповів про свої враження після лекції Юрій Полюхович.