DSC_8565В ННЦ уже сім років поспіль за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки керівництва Університету проходить Всеукраїнська біологічна школа для обдарованих учнів «Від теорії до практики один крок». Учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з усіх куточків країни впродовж тижня роботи школи занурюються у глибини сучасної практичної біології та намагаються подолати вершини біології теоретичної. Зважаючи на стрімкий розвиток сучасної біологічної науки та складність завдань, що перед нею ставить сьогодення, юні біологи мають пройти непростий шлях від шкільної парти до наукової лабораторії, від теорії до реальної практики. Досвідчений колектив високопрофесійних фахівців-викладачів ННЦ допомагає їм зробити перші кроки. Учасникам школи пропонують інтенсивні практичні курси з різних біологічних напрямів, лекції з актуальних питань сучасної біології.
До роботи школи активно долучаються й студенти ННЦ. Вони працюють  як куратори учнівських груп, допомагаючи координаторам школи не лише в організації, а й у створенні неповторної атмосфери наукового свята.
Біологічна школа – не єдиний захід профорієнтаційного спрямування, до проведення якого залучені викладачі й студенти ННЦ. Всеукраїнський біологічний турнір для школярів, Всеукраїнська волонтерська акція «Біологія – наука майбутнього», ІІІ та IV етапи Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, Всеукраїнський біологічний турнір для школярів «Від теорії до практики один крок», секція «Загальна біологія для школярів» у рамках Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Шевченківська весна: досягнення біологічної науки/BioScience Advances» стали чудовими майданчиками для спілкування з юними та допитливими школярами, перед якими стоїть нелегкий вибір життєвого шляху.
Реалізація таких проектів – переконане керівництво ННЦ – сприяє професійній орієнтації школярів та пошуку юних талантів, а відтак – формуванню нового покоління біологів, яке свідомо обирає непростий шлях служіння науці.