змогли побачити відвідувачі виставки, що пройшла в Кабінеті історії мистецтв університету. Вона була присвячена
100-річчю початку Першої світової війни.
Перша світова, або Велика війна 1914–1918 рр. була глобальним військовим конфліктом, що точився в тому числі й в українських землях. Численні жертви цієї трагедії сьогодні вшановуються в усьому світі. Руккас виставка
В експозиції виставки були представлені фотографії та листівки 1914–1918 рр. з приватних колекцій доцентів кафедри історії слов’ян історичного факультету КНУ Андрія Руккаса та Артема Папакіна. Завдяки зусиллям цих викладачів та завідувача Кабінету історії мистецтв доцента Петра Котлярова, відвідувачі ознайомилися з оригіналами рідкісних фотодокументів, які демонструвалися вперше.
Матеріали цієї виставки дали змогу відвідувачам глянути на війну очима солдатів армій Німецької та Російської імперій, Австро-Угорщини, Болгарії, Сербії, польських та українських добровольців, військовополонених. Фотодокументи розповіли  про побут солдатів обох ворогуючих коаліцій, представили зразки техніки та озброєння.
Особливе місце серед документів виставки займали фотографії, зроблені в Україні. Частина фотографій присвячена українцям, які воювали в роки Першої світової війні у складі різних армій, що свідчить про значення подій війни в історії українського народу.

Л.Круглова,

кандидат історичних наук,

головний зберігач фондів Музею історії КНУ