bukr160617_001_math_02vЗадача, яка понад 400 років не давала спокою математикам – про оптимальне пакування куль у просторі – і яку торік успішно розв’язала випускниця КНУ Марина В’язовська, продовжує підкорювати світ.
Нещодавно Математичний інститут Клея, який щороку відзначає сучасні прориви в математиці, присудив Марині свою Дослідницьку Нагороду. Вихованка КНУ стала першою українкою серед лауреатів премії. Саме Інститут Клея 2000 року склав список Проблем тисячоліття –  важливих класичних задач математики, рішення яких не знайдено впродовж багатьох років. Вибір поважних експертів Інституту підтверджує, що робота Марини В’язовської про пакування куль у розмірностях 8 і 24 наближає людство до розв’язання таких фундаментальних задач.
Для Марини це вже друга відзнака з боку комітетів престижних математичних нагород. Нещодавно вона отримала Премію Салема-2016. Хочеться вірити, що така тенденція триватиме. А починалося все на механіко-математичному факультеті КНУ, коли троє його вихованців (Андрій Бондаренко, Марина В’язовська та Данило Радченко) замислилися над оптимальним розв’язанням відомої задачки про пакування куль…