812Жіночий футбол: незвично? Оригінально? Карколомно? Драйвово! Нехай не стверджує зухвало мужня стать свою виключну належність до цього, буцімто чоловічого спорту – панянки з головного вишу України з граційною легкістю довели, що вкупі з хистом долати еверести наук і підкорювати безодні сердець джентльменів вони володіють непідробним талантом до справи атлетичної.

Наслідуючи античний взірець гармонії душевного й тілесного початків, студентки КНУ імені Тараса Шевченка в складі 6 команд (збірні географічного, геологічного, історичного факультетів, ННЦ «Інститут біології», Інституту філології та об’єднана команда факультетів економічного, філософського, юридичного та психології) взяли участь в університетському турнірі з футзалу.

Сказати що змагання були запеклі – означає профанізувати саму сутність жіночого футболу!

Гра виявилася стрімкою, вишуканою, пружною – наче натягнута тятива Артеміди, що танцює в передчутті  польоту. Суперництво через оголений нерв учасниць і вболівальників електрикою струменіло на полі: в ньому й напруга, й відчайдушна артерія загальної підтримки, що пульсує в усіх – як одна, б’ється непереборною жагою до перемоги, до лаврів, ad astra. Є в цьому видовищі принадлива естетика: вона в діалектиці боротьби і дружби, міфологічного хаосоподолання і космоутворення в циклічному переродженні через неможливе – ГОЛ! Роздріблені всім полем тендітні дівочі обриси дихають як одне ціле; це живий організм, а радше – вражаюче за своєю потужною енергетикою полотно майстра.

У тернистому здобутті спортивної зірки золото вдалося знайти географиням, срібло виявилося по зубах студенткам-геологиням, а бронза стала досягненням панянок з ННЦ «Інститут біології».

Найяскравішими світилами того денного футбольного небосхилу були Марія Човковдя з геологічного факультету (найкращий воротар), Любов Люшенко і Катерина Бобрищева з географічного факультету (номінації «найкращий гравець» і «найкращий бомбардир» відповідно), а звання «Міс турніру» здобула Надія Філіпенкова (ННЦ «Інститут біології»).

 

Галина КРАСОВСЬКА,

старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту;

Луїза МОРОЗ,

студентка філософського факультету