Інститут міжнародних відносин відвідав посол США в Україні  Джеффрі Р. Пайєтт.  Метою візиту, за словами  дипломата, було передати українцям меседж американського народу.  За ініціативи Джеффрі Р. Пайєтта зустріч відбулася в форматі діалогу: студенти могли особисто поставити запитання представникові американської нації.

Проблеми, які найбільше хвилювали українську молодь, стосувалися війни з Росією, економічної сфери, євроінтеграції та перспектив нашої держави в майбутньому.

«Глобалізація набирає обертів. Осторонь уже ніхто не може залишитися,» – заявив  Джеффрі Р. Пайєтт. Україна об’єднала Європу та США в прагненні встановити мир. Росія кинула виклик світові, і отримає належну відповідь.  Сполучені Штати та європейські країни, за словами працівника Вищої дипломатичної служби, всіма можливими методами сприятимуть виведенню іноземних військ із території України. Джеффрі Р.Пайєтт також запевнив студентів-міжнародників, що світова спільнота ніколи не визнає анексії Криму.

Крім того, одним із пріоритетів політики США є допомога Україні у відновленні економіки. Стабілізувавши політичну ситуацію, ми, на думку експертів, зробимо великий крок до відновлення економічного сектору. Однак, на Україну чекають важкі часи, непопулярні реформи, зниження рівня життя.

Але це ціна, яку український народ готовий заплатити, щоб стати частиною Європи. Чи готовий він вестернізуватися? Відповідь була однозначною. Українці – це європейська нація, яка з огляду на  певні історичні обставини потрапила під вплив інших, далеко «неєвропейських» держав. Проте минуле залишилося в минулому.  Жити по-європейському означає,  передусім,  сповідувати європейські цінності. І українці за останній рік довели, що й історично, й ментально вони – справжні європейці.

Україна, за словами Джеффрі Р. Пайєтта, через своє геополітичне положення, володіє прекрасним економічним, ресурсним потенціалом. Але найголовніше її багатство – це люди, які незважаючи на всі проблеми та негаразди,  не втратили віри в світле майбутнє.