кулебаОлександр ШНИРКОВ,
ІМВ

Наш Університет має понад 20-річний досвід викладання курсів з європейських студій, а цього року вперше виграв грант програми Європейського Союзу ERASMUS+ на створення Центру досконалості імені Жана Моне в межах проекту «Поглиблений розвиток європейських студій в Україні: міждисциплінарний підхід». 21 листопада 2019 р. відбулася церемонія відкриття Центру, у якій узяв участь віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. Він відзначив, що діджиталізація сучасної системи міжнародних економічних відносин – це актуальна тема для обговорень і дискусій, а відкриття Центру досконалості Жана Моне в Інституті міжнародних відносин сприятиме євроінтеграційним процесам, що відбуваються в нашій країні.
– Наш Центр внесе свою вагому частку в рух нашої держави до європейських цінностей, – наголосив директор ІМВ Валерій Копійка. – Проект передбачає перетворення Інституту на методологічний осередок з відкритими освітніми ресурсами у сфері європейських студій.
Мета новоствореного Центру – розвиток навчання і викладання, обмін думками і досвідом щодо функціонування ЄС в економічній, політичній, юридичній та комунікаційній сферах та його співпраці з Україною. У межах проекту заплановані заходи для студентів, учнів старших класів шкіл, викладачів університетів, науковців, державних службовців, представників недержавних організацій. Основними проектними складовими є міждисциплінарна база даних навчальної і наукової інформації про ЄС, навчальні курси, публікації, наукові заходи та навчальні судові процеси.
Очікується, що реалізація проекту призведе до кращого розуміння механізму і сучасних тенденцій в ЄС та Асоціації України з ЄС, поширення інформації про переваги європейської інтеграції та можливості для мінімізації ризиків в умовах сучасних викликів.