бугровЦентр комунікацій

Концепцію створення Європейського інституту при КНУ імені Тараса Шевченка презентували 30 січня в Європарламенті депутат Міхал Боні разом з проректором КНУ Володимиром Бугровим, представниками освітніх закладів, громадських організацій та депутатами Верховної Ради України.

– У лютому минає п’ять років від пам’ятних подій Євромайдану 2014 року. Саме в Києві заради спільних цінностей Європи та України молоді українці гинули під прапорами Європейського Союзу. Ось чому так важливо посилити розвиток демократичної думки інтелектуальним осередком, «мозковим центром», – підкреслив у вступній промові депутат Європарламенту Міхал Боні. – Сьогодні на другому кінці Європи маємо Brexit і кризу демократії у багатьох країнах-членах ЄС. Європейський інститут у Києві стане важливим символом побудови європейського діалогу для захисту цінностей демократії та розвитку громадянського суспільства.
Саме Європейський інститут у Києві повинен стати «мозковим центром» (Think Tank), який шляхом незалежної експертизи й створенням програм європейської інтеграції України зміцнить фундамент стратегії розвитку країни. «Це стане майданчиком для громадських дебатів та співпраці з неурядовими центрами, що посилить розвиток громадянського суспільства. Важливим завданням Інституту та Університету є навчання як службовців, так і працівників місцевого самоврядування в процесі інтеграції до Європейського Союзу», – відзначив проректор Володимир Бугров.
Ректор Леонід Губерський підтримав ініціативу створення Європейського інституту на базі КНУ і підкреслив, що проект охоплюватиме такі напрями як освіта студентів у галузі європейських студій, права, економіки та соціології, підготовка кадрів для державної служби та органів місцевого самоврядування, експертів неурядових організацій, а також здобуття досвіду в отриманні грантів від програм ЄС. Водночас основним напрямом роботи інституту як «мозкового центру» буде творення незалежної експертної публічної дискусії, опрацювання програм та стратегій розвитку України, а також моніторинг економічних та політичних процесів.