стор 6Світлана АНДРУЩЕНКО,
Інститут міжнародних відносин,
доцент

Свій робочий Green Week Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семирак розпочав зі студентами Інституту міжнародних відносин КНУ. Міністр не вперше зустрічався зі студентами, але вперше не він розповідав їм, а вони – йому. Майбутні дипломати влаштували конкурс на найкращу екологічну промову. Змагання з риторики – добра традиція багатьох університетів світу.
Як відзначив Остап Семирак, він отримав велике задоволення від почутого: «Усе гаразд із поколіннями, що йдуть за нами. Вони динамічні, відкриті, а головне – вільні від стереотипів. Багатьом політикам ще треба повчитися так серйозно й ґрунтовно готуватися до публічного виступу». Тези найкращих спікерів міністр пообіцяв використати у своїй промові щодо виконання Україною зобов’язань за Паризькою Угодою на конференції сторін Рамкової Конвенції ООН про зміни клімату. Понад те, переможець Дар’я Карленко візьме участь у роботі Асамблеї Partnership for Marketing Readiness, яка вперше проводиться в Україні, і виступить під час засідань. Інші призери конкурсу отримали можливість стажуватися у команді підтримки реформ та департаменті змін клімату профільного міністерства.
Конкурсом розпочався суцільний тиждень екологічної проблематики IIR Green Days – студентської ініціативи, підтриманої адміністрацією ІМВ. Тривали дискусії з прав тварин, переговори зі змін клімату, оцінювали міжнародні наслідки екологічних забруднень у морському праві, міфи і реальність щодо нової енергії, стале виробництво і споживання.
Новий формат майбутнього зовсім близько – будь у темі, знай тренди, умій приймати рішення!