ДНипроІрина ДУШЕЙКО

Народна хорова капела «Дніпро» взяла участь у міжнародному проєкті – виконанні музичного шедевру аргентинського композитора Мартіна Палмері «Misа Tango a Buenos Aires» – у Литві. Католицька меса у стилі танго від хористів України та Литви – «Дніпра» і «Pro Musica» – та симфонічного оркестру прозвучала двічі: у столиці Вільнюсі та на півдні країни, у містечку Маріямполе. Виконавцям вдалося передати чарівність цього твору, відтворити мелодику, місцями терпкі, «смачні» гармонії і ритмічні структури «Танго-меси».
Спільне творення культового твору стало подарунком на 15-літній ювілей дружнього хору «Pro Musica» Вільнюського університету. І це символічно – адже литовські друзі минулого року приїжджали до Києва на 175-ліття капели «Дніпро», щоб разом з українськими колегами виконати «Реквієм» Моцарта.
На відміну від «Реквієму», «Misa tango» – сучасний твір, створений у 1996 році, але нині він шаленими темпами набирає популярності у світі через чудове поєднання музичної емоції і духовної меси.
Всеукраїнська прем’єра «Меси у Буенос-Айресі» відбулася у Києві та Житомирі у виконанні Народної хорової капели «Дніпро» (художній керівник Ірина Душейко), Нового симфонічного оркестру «Золоті ворота Києва», під диригуванням відомого швейцарського диригента Сільвіо Вілера, солістки Національної опери України Тетяни Пімінової.