sheremetТетяна ХАСАНОВА

Учасники Business-Leader School KNU  зустрілися з керівником Школи управління Українського католицького університету, Міністром економічного розвитку та торгівлі України (2014 р.), засновником Києво-Могилянської бізнес-школи  Павлом Шереметою. Він ділився власним досвідом, заряджав енергією та надихав усіх присутніх .

Вести діалог – дізнатися, чим зацікавлені відвідувачі, та відповісти на їхні питання – на думку Павла Шеремети, найкращий формат спілкування. Під час такої інтерактивної розмови лектор пригадав чимало людей та подій, які вплинули на процес становлення його кар’єри. Отримуючи ідеї він робив висновки.
Павло Шеремета не знає всього і не приховує цього. Він наголошує на тому, що у більшості робочих ситуацій людина не може знати відповіді на всі питання. Якщо не знаєш чогось сам – подзвони тому, хто знає. Спікер не розгубився, коли йому поставили питання, що не відповідали сфері його діяльності. Він просто взяв телефона і подзвонив спеціалістові, який кваліфіковано зміг дати вичерпну відповідь.
Лектор зазначив, що лідерство – це мережа й енергія, що базується на принципі «Give&Take» («віддавати та отримувати»). Найголовніше – не чекати на подарунок долі, сидячи на одному місці. П. Шеремета вірить, що коли він віддає і ділиться знаннями, то з часом сам щось отримає. Навіть якщо це станеться нескоро і крізь призму чийогось успіху. Принцип «Give&Take» не працює в одному місці чи в одній ситуації. Він є тривалим.
Усі проблеми мають тенденцію повторюватися – це життя. Існують такі рішення, яких можна очікувати від держави, а є такі, які потрібно забезпечити самому. Шевченків університет дає свободу вибору студентам і намагається прищепити їм навички для професійного життя.
«КНУ краще готує студентів до самостійного стукання в двері», –  вважає Павло Шеремета.
Врешті-решт, початком будь-якого успіху є голова і бажання. Чим глобальніші цілі, тим більше можливостей відкривається.