Єлизавета ПІДОПРИГОРА,
економічний факультет

Студентський парламент КНУ імені Тараса Шевченка першим в Україні почав співпрацювати з найбільшою європейською студентською організацією Erasmus Student Network (ESN).
Цьогоріч у червні ESN Kyiv стала офіційною секцією організації. Таке рішення було схвалено на Міжнародному з’їзді ESN у Палермо. Україна стала 40-ою країною-учасницею цієї студентської ініціативи.
Секції ESN представлені у понад 1000 закладів вищої освіти – від Грузії до Португалії – де волонтери влаштовують розважальні, навчальні, спортивні та культурні заходи, аби кожен студент-іноземець зміг відчути себе у новій країні як вдома.
Тисячі волонтерів по всій Європі з гаслом «Студенти допомагають студентам» щорічно полегшують адаптацію в іншій країні для 200 000 молодих людей, що беруть участь у програмі обміну Erasmus+.
ESN працює над створенням більш мобільного та гнучкого освітнього середовища, розвиваючи студентські обміни різних рівнів, а також влаштовують зустрічі з молоддю з різних куточків Європи для тих студентів, які не мають змоги поїхати за кордон.
Ініціатори створення секції ESN в КНУ почали свою роботу ще за півроку до офіційного затвердження. За цей час вони допомогли адаптуватися до студентського життя в Києві майже 40 студентам, що приїхали до Університету за програмами обміну.